PRZELEW WERYFIKACYJNY – NA CZYM POLEGA I JAK WYKONAĆ GO POPRAWNIE?
Przelew weryfikacyjny wieńczy cały proces wnioskowania o pożyczkę online. Jest obowiązkowy i bez jego dokonania wniosek nie zostanie rozpatrzony. Warto wiedzieć, że niepoprawnie wykonany może spowodować odrzucenie wniosku i zablokowanie na krótki okres możliwości wysłania kolejnego. Co należy wiedzieć o przelewie weryfikacyjnym?
Po co dokonuje się przelewu weryfikacyjnego?
Jak sama nazwa wskazuje, przelew taki ma za zadanie potwierdzić dane osobowe wnioskodawcy. Aby wniosek mógł być rozpatrzony, dane z wniosku muszą zgadzać się z danymi z konta bankowego, z którego nadano przelew. Dzięki temu mechanizmowi niemożliwe jest aby dokonać wyłudzenia pożyczki na skradziony czy zgubiony dowód osobisty, jak również na dane osobowe skradzione lub wyłudzone w inny sposób.
Jaką kwotę należy przelać na konto pożyczkodawcy?
Kwota przelewu jest bardzo istotna, ponieważ jest pierwszym sygnałem o tym czy mamy do czynienia z uczciwym pożyczkodawcą.
Jeżeli instytucja pożyczkowa żąda od wnioskodawcy przelania kilkudziesięciu złotych i zapewnia, że kwota jest zwracana, powinna się nam zapalić ostrzegawcza lampka.
Po co komu przelew większej kwoty, jeśli staramy się o pożyczkę w danej firmie? Opłaty przygotowawcze czy opłaty za rozpatrzenie wniosku powinny być doliczane do kwoty do zwrotu i nie należy pobierać od klienta takich opłat przed przyznaniem pożyczki! Wszystkie dobrze znane i legalnie działające instytucje pożyczkowe pobierają symboliczne kwoty, które nie podlegają zwrotowi. Przeważnie spotkamy się z kwotą równą 1 grosz, 10 groszy lub 1 złoty.
Jak wykonać przelew aby został zatwierdzony?
Przelew dokonujemy po wypełnieniu wszelkich wymaganych okienek we wniosku o pożyczkę. Kiedy zatwierdzimy swoje dane, pożyczkodawca poinformuje nas o numerze konta bankowego oraz o treści tytułu przelewu. Dane te należy skopiować i wpisać do formularza przelewu na osobistym koncie bankowym.
Musimy wiedzieć, że przelewy weryfikacyjne zostają zatwierdzone tylko jeśli wysłane są z konta bankowego wnioskodawcy. Jeżeli wykonamy przelew z konta firmowego, z konta członka rodziny czy przyjaciela lub współdzielonego z żoną czy mężem, wniosek zostanie automatycznie odrzucony.
Przelew weryfikacyjny należy na konto danej firmy wysłać tylko raz. Wszystkie kolejne pożyczki jakie będziemy zaciągać u danego pożyczkodawcy, nie będą wymagały ponownego przelewu. Warto również dodać, że czas oczekiwania na akceptację przelewu zależny jest od tego kiedy zostanie zrealizowany przez bank. Niemal natychmiastowo realizowane są przelewy w obrębie tego samego banku lub przelewy ekspresowe. Prawie wszystkie instytucje pożyczkowe posiadają konta w różnych bankach. Konsument musi więc sprawdzić czy na liście kont bankowych widnieje jego bank i wybrać odpowiedni numer konta.
Co zrobić kiedy konto świeci pustkami?
W związku z powyższymi informacjami, wydawać by się mogło, że klient, który nie posiada na koncie żadnych funduszy, lub ma zablokowane konto lub wyczerpany limit debetowy, nie będzie mógł zaciągnąć żadnej pożyczki na dowód. Na szczęście instytucje pożyczkowe już od dawna mają rozwiązanie na takie przeszkody. Opracowano kilka aplikacji, które umożliwiają systemowi weryfikacyjnemu „zajrzeć” na konto bankowe wnioskodawcy bez pobierania żadnych opłat. Proces ten jest niezwykle prosty. Za pomocą aplikacji należy zalogować się na konto bankowe, a zautomatyzowany system sprawdzi dane osobowe posiadacza konta. Jeśli wszystko się zgadza, weryfikacja przebiegła pomyślnie. Aplikacje, które umożliwiają dokonanie weryfikacji bez przelewu to Kontomatic i Instantor.
NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU MONIAK.INFO
Czy za długi można iść do więzienia?
CZY ZA DŁUGI MOŻNA IŚĆ DO WIĘZIENIA? Osoby zmagające się z zadłużeniem często obawiają się, iż sytuacja, w jakiej się znalazły może w końcu doprowadzić je do pobytu w więzieniu. Warto więc zdawać sobie sprawę, iż co do zasady polskie prawo nie przewiduje kary...
Przedawnienie długu – nowe prawo
PRZEDAWNIENIE DŁUGÓW - NOWE PRAWO Wielu dłużników doszukuje się informacji w internecie dotyczących przedawnienia różnego rodzaju długów. Nie tylko sami dłużnicy są tym tematem zainteresowani, ale również wierzyciele oraz spadkobiercy. Wierzyciel oczywiście zrobi...
Co może komornik – nowe uprawnienia i obowiązki
CO MOŻE KOMORNIK? NOWE UPRAWNIENIA I OBOWIĄZKI Egzekucje komornicze budzą wiele kontrowersji. Kojarzą się z bezwzględnością i uporem, nie raz również z łamaniem prawa. Nieświadomi swoich praw dłużnicy stają się ofiarami systemu, który nadał komornikom sporo praw. W...