Oferta instytucji pożyczkowej Pożyczkodaj

Informacje szczegółowe o Finansec Sp. z o.o.

DANE FIRMY

ul. Paderewskiego 48

25-502 Kielce

KRS: 0000516005

KONTAKT

e-mail: biuro@pozyczkodaj.pl

infolinia:  801013003

www.pozyczkodaj.pl

GODZINY PRACY

pon – pt: 8.00 – 18.00

sobota: –

niedziela: –

DANE OGÓLNE DOTYCZĄCE INSTYTUCJI POŻYCZKOWEJ

 

Instytucja pożyczkowa o niebanalnej nazwie PożyczoDaj jest częścią spółki Finansec Sp. z o.o. Firma działa na polskim rynku pożyczkowym już od pewnego czasu, jednak nie może być zaliczana do najbardziej rozpoznawalnych podmiotów ze swojej branży.

Instytucja pożyczkowa PożyczoDaj  specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek krótkoterminowych z relatywnie krótkim okresem spłaty oraz na niewielkie kwoty pieniędzy. Pomimo niewielkiej rozpoznawalności, PożyczoDaj cieszy się dobrą renomą wśród klientów, którzy mieli okazję korzystać z jej usług.

Firma działa zgodnie z przepisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim oraz podlega regularnej kontroli ze strony komisji nadzoru finansowego.

PIERWSZA POŻYCZKA BEZ KOSZTÓW DO 1000 zł

Instytucja pożyczkowa PożyczoDaj udostępnia swoim klientom możliwość skorzystania z promocyjnych warunków dla pierwszej pożyczki. Promocja ta to oczywiście popularna “pożyczka za darmo”, czyli przy RRSO wynoszącym 0%.

Korzystając z usług firmy PożyczoDaj po raz pierwszy możemy pożyczyć kwotę do 1 tysiąca złotych z okresem spłaty wynoszącym maksymalnie 30 dni.

Możliwość skorzystania z promocji RRSO 0% jest warunkowana terminową spłatą pożyczki. W przypadku pierwszej pożyczki w firmie możliwe jest przedłużenie okresu jej spłaty. W tym przypadku konieczne jest jednak uiszczenie opłaty za przedłużenie czasu trwania umowy.

Pożyczka przestaje być wtedy darmowa, jednak nie oznacza to, że firma łamie zasady udostępnianej przez siebie promocji. Należy pamiętać, że koszty takie, jak prowizje za przedłużenie czasu trwania pożyczki z definicji nie wchodzą w skład RRSO.

SZCZEGÓŁY OFERTY POŻYCZKI ONLINE W POŻYCZKODAJ 

 

PożyczoDaj opiera swoją ofertę o jeden określony wariant produktów pożyczkowych, a mianowicie popularne “chwilówki”. Pod względem maksymalnej dostępnej kwoty pożyczki oraz okresu spłaty firma nie wyróżnia się na tle innych instytucji pożyczkowych. Maksymalne dostępne kwoty pożyczki przedstawiają się następująco: 

1. Do 1 tysiąca złotych w przypadku pierwszej pożyczki w PożyczoDaj  

2. Do 5 tysięcy złotych w przypadku kolejnych pożyczek (o ile pierwsza pożyczka została spłacona terminowo) 

Maksymalny okres spłaty pożyczek w firmie PożyczoDaj zawsze wynosi 30 dni. Firma udostępnia jednak możliwość przedłużenia czasu trwania pożyczki.

Czas trwania pożyczki może zostać wydłużony maksymalnie o 30 dni i wiąże się z koniecznością poniesienia przez pożyczkobiorcę dodatkowego kosztu w postaci opłaty za przedłużenie pożyczki. Wysokość opłaty będzie zależeć od długości okresu o jaki ma zostać przedłużony czas trwania pożyczki. 

KOSZTY POŻYCZKI  

Standardowe warunki w zakresie kosztów dla pożyczek w PożyczoDaj przedstawiają się następująco dla reprezentatywnego przykładu pożyczki na kwotę 500 zł oraz z okresem spłaty wynoszącym 30 dni: 

1. Stopa oprocentowania pożyczki: 10% 

2. Prowizja za udzielenie pożyczki: 137,50 zł 

3. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 2023,06% 

4. Całkowity koszt pożyczki: 142,76 zł 

5. Ostateczna kwota do zapłaty przez klienta: 642, 74 zł 

Co ważne, koszty pożyczki w firmie PożyczoDaj mogą zostać nieznacznie zmniejszone poprzez wcześniejszą spłatę zobowiązania. W takiej sytuacji, całkowity koszt pożyczki zostaje pomniejszony o wysokość odsetek dotyczących pozostałego okresu trwania umowy. 

ZASADY I WARUNKI POŻYCZKI 

Instytucja pożyczkowa PożyczoDaj oferuje swoim klientom możliwość szybkiej obsługi wniosku o pożyczkę całkowicie online, czyli bez konieczności np. indywidualnego ustalania warunków umowy poprzez rozmowę telefoniczną z pracownikiem firmy. 

Należy przy tym dodać, że chociaż firma zapewnia o realizacji wniosku o pożyczkę całkowicie online, to jednak klient rejestrując się na stronie musi podać numer telefonu komórkowego. Firma informuje, że jest to konieczne w celu “dokonania weryfikacji”. 

Jednocześnie jednak firma nie udostępnia możliwości szybkiej weryfikacji danych osobowych poprzez aplikacje takie, jak Instantor czy Kontomatik. W celu weryfikacji danych osobowych konieczne jest dokonanie tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego. 

  • PożyczoDaj udostępnia możliwość przedłużenia okresu trwania pożyczki za dodatkową opłatą, jednak opcja ta jest dostępna jedynie w przypadku pierwszej pożyczki w firmie.

 

POŻYCZKA INTERNETOWA W POŻYCZKODAJ
SPRAWDŹ POSTY NA BLOGU MONIAK.INFO

WYMAGANIA DLA KLIENTÓW

 

Aby móc otrzymać pożyczkę w firmie PożyczoDaj klient musi spełniać następujące podstawowe wymagania:

1. Być w wieku co najmniej 28 i nie więcej niż 84 lat

2. Nie posiadać negatywnej historii kredytowej w bazach BIK oraz BIG

3. Posiadać polskie obywatelstwo

Oprócz tego, warunkiem otrzymania pożyczki jest pozytywne przejście weryfikacji zdolności kredytowej, w tym przede wszystkim wykazanie odpowiednich dochodów. 

Firma informuje na swojej stronie, że posiadanie aktywnych zobowiązań pożyczkowych/kredytowych w innych instytucjach (banki, firmy pożyczkowe) nie stanowi przeszkody dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę w PożyczoDaj.

Jednocześnie jednak, klient nie może mieć aktywnej lub zaległej pożyczki w samej firmie, tj. możliwe jest posiadanie tylko jednej aktywnej pożyczki w PożyczoDaj.

Na swojej witrynie PożyczoDaj informuje, że dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę konieczne jest dostarczenie przez klienta “potwierdzenia osiąganych dochodów”.

U

SPOSÓB WERYFIKACJI POŻYCZKOBIORCÓW

Weryfikacja danych osobowych klienta starającego się o pożyczkę w PożyczoDaj przebiega poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego, który musi zostać zrealizowany z rachunku bankowego należącego do pożyczkobiorcy.

W procesie weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnego klienta firma sprawdza następujące bazy:

1. Biuro Informacji Kredytowej (BIK)

2. Biura Informacji Gospodarczej (BIG)

JAK OTRZYMAĆ POŻYCZKĘ?

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać w celu uzyskania pożyczki w firmie PożyczoDaj jest dokonanie rejestracji na witrynie internetowej firmy oraz potwierdzenie swojej tożsamości przelewem weryfikacyjnym.

Kolejny etap to poprawne oraz pełne wypełnienie wniosku o przyznanie pożyczki. We wniosku muszą znaleźć się następujące dane na temat pożyczkobiorcy:

1. Imię oraz nazwisko

2. Numer dowodu osobistego

3. Numer rachunku bankowego należącego do pożyczkobiorcy

4. Aktywny numer telefonu komórkowego

 

ZALETY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W POŻYCZKODAJ

  1. Pożyczkodawca oferuje nowym klientom pożyczki bez kosztów.
  2. Pożyczkodaj jest sprawdzoną instytucją pożyczkową z wpisem do KRS.
  3. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 5 000 zł.
  4. Firma posiada niewielkie wymagania.
  5. Możliwość przesunięcia terminu spłaty pożyczki.

WADY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W POŻYCZKODAJ

  1. Pożyczkodawca weryfikuje klientów w bazach BIK i BIG.
  2. Firma nie pracuje w weekendy.
  3. Nie ma możliwości na pożyczki bez weryfikacji.
Monika Rabenda

Administrator serwisu , Moniak.Info