INSTANTOR – PRZEWODNIK PO APLIKACJI
Jeszcze do niedawna jednym z najbardziej charakterystycznych elementów starania się o pożyczkę pozabankową online była konieczność dokonania tak zwanego przelewu weryfikacyjnego. Tylko w ten sposób firma pożyczkowa była w stanie zweryfikować nasze dane, czyli inaczej mówiąc po prostu potwierdzić, że naprawdę jesteśmy osobą, za którą się podajemy. Kwoty przelewów weryfikacyjnych były oczywiście zawsze symboliczne.
Czasami jednak konieczność dokonania przelewu weryfikacyjnego potrafiła opóźnić moment otrzymania pożyczki nawet o 1 dzień roboczy, zwłaszcza w tych przypadkach, gdy pożyczkobiorca dokonując owego przelewu posiadał konto w innym banku, niż pożyczkodawca.
Rynek jednak nie znosi próżni, dlatego dość szybko pojawiły się rozwiązania stanowiące alternatywę dla tradycyjnych przelewów weryfikacyjnych. Jednym z takich rozwiązań jest Aplikacja Instantor, która umożliwia błyskawiczną weryfikację potencjalnego pożyczkobiorcy przez firmę pożyczkową. Tym oto sposobem pożyczki online bez weryfikacji przelewem stały się normą i niezwykłą wygodą dla klientów sektora pozabankowego.
Warto jednak zdawać sobie sprawę, że akurat w przypadku Aplikacji Instantor mamy do czynienia z narzędziem, które bynajmniej nie ogranicza się tylko i wyłącznie do pobierania podstawowych danych na temat pożyczkobiorcy oraz przesyłaniu tych danych do firmy pożyczkowej.
Co więc, przede wszystkim, warto wiedzieć na temat mechanizmu działania Aplikacji Instantor? Czy jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne? W jaki sposób skorzystanie z tej aplikacji może wpłynąć na decyzję o pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniu naszego wniosku o przyznanie pożyczki? Przyjrzyjmy się tej sprawie nieco dokładniej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.
Czym jest Aplikacja instantor i jak działa?
Aplikacja Instantor służy do błyskawicznego pobierania danych na nasz temat oraz przesyłania tych danych do firmy pożyczkowej, u której chcemy zaciągnąć zobowiązanie kredytowe.
Mówiąc najkrócej, Aplikacja Instantor umożliwia nam zalogowanie się do naszego konta w bankowości elektronicznej w sposób pośredni, czyli poprzez platformę Instantor. Po zalogowaniu, Aplikacja Instantor przez moment pobiera określone dane na nasz temat a następnie wysyła je do firmy pożyczkowej.
Aplikacja Instantor przeważnie jest reklamowana jako alternatywne, znacznie szybsze i bardziej komfortowe rozwiązanie w zestawieniu z przelewami weryfikacyjnymi. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że celem działania programu Instantor nie jest tylko i wyłącznie umożliwienie firmie pożyczkowej dokonania szybkiej weryfikacji naszych podstawowych danych. Aplikacja Instantor pobiera z naszego rachunku bankowego takie dane, jak nasze imię, nazwisko czy numer rachunku bankowego.
Oprócz tego, Aplikacja Instantor pobiera jednak również wyciąg z naszego konta za ostatnie 12 miesięcy. Oczywiście, wyciąg ten również jest przesyłany firmie pożyczkowej, której służy jako narzędzie oceny naszej zdolności kredytowej. To właśnie z tej przyczyny, gdy wybierzemy sposób weryfikacji naszych danych poprzez Aplikację Instantor, wniosek do wypełnienia na stronie firmy pożyczkowej najczęściej “magicznie” się skraca.
Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ w przypadku korzystania z Aplikacji Instantor firma pożyczkowa zwyczajnie nie będzie potrzebować naszej deklaracji odnośnie na przykład uzyskiwanych przez nas dochodów: te informacje zostaną pobrane razem z wyciągiem z naszego rachunku bankowego za ostatnie 12 miesiące.
Czy warto jest korzystać z Aplikacji Instantor?
Klienci firm pożyczkowych często pytają, czy korzystanie z takich aplikacji, jak na przykład Instantor ma sens oraz czy jest czynność bezpieczna? Zaczynając od tego pierwszego pytania: wszystko zależy rzecz jasna od tego, jak będzie prezentował się wyciąg z naszego konta za ostatnich 12 miesięcy. Jeżeli uzyskujemy regularne dochody w wysokości, która powinna stanowić wystarczającą gwarancję dla firmy pożyczkowej, skorzystania z Instanora nie powinno stanowić dla nas żadnego problemu. Zwłaszcza, że wybór tej formy weryfikacji naszych danych potrafi znacząco uprościć wniosek, jaki musimy wypełnić, aby móc starać się o uzyskanie pożyczki, a także znacząco przyspieszyć całą procedurę.
Natomiast w sytuacji, gdy dwunastomiesięczny wyciąg z naszego konta może zawierać informację, które jednak wolelibyśmy pozostawić dla siebie, lepszym rozwiązaniem będzie oczywiście skorzystanie z tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego. Należy jednak dokładnie przeanalizować nasze obawy związane z pobraniem 12 miesięcznego wyciągu z naszego konta oraz udostępnieniem owego wyciągu potencjalnemu pożyczkodawcy. Jeśli konsument poszukuje pożyczki dla zadłużonych, to ciężko będzie mu przekonać pożyczkodawcę, jeśli aplikacja Instantor przeanalizuje zajęte przez komornika konto, na którym nie dzieją się żadne przelewy, a jedynie blokada środków.
Zasadniczo bowiem, firmy pożyczkowe znacznie łagodniej traktują klientów, którzy zdecydowali się na weryfikację poprzez takie narzędzia, jak na przykład Aplikacja Instantor. Procentowa ilość odrzucanych wniosków o przyznanie pożyczki jest w przypadku klientów, którzy zdecydowali się na weryfikację poprzez Instantor znacznie niższa, niż wśród pozostałych klientów. Skąd ten fakt?
Dzięki wyciągowi z konta firma pożyczkowa otrzymuje dokładne informacje na temat stanu naszych finansów. Oznacza to więc, że nasza zdolność kredytowa będzie oceniana w sposób całkowicie obiektywny, a nie według zasady minimalizacji ryzyka, którą często stosują firmy pożyczkowe w odniesieniu do potencjalnie ryzykownych klientów.
Jeżeli zaś chodzi o samo bezpieczeństwo korzystania z Aplikacji Instantor, to jest to narzędzie dobrze zabezpieczone i równie bezpieczne, co na przykład popularne platformy służące do dokonywania płatności online. Oczywiście, nie zwalnia to nas z elementarnych środków ostrożności, takich jak na przykład sprawdzenie adresu strony, którą odwiedzamy czy też zważanie na ewentualne ostrzeżenia ze strony programu antywirusowego i/lub zapory ogniowej.