Oferta instytucji pożyczkowej Home Kredyt

Informacje kontaktowe Centralna Platforma Finansowa Sp. z o.o.  

DANE FIRMY

ul. Wybickiego 13c

81-842 Sopot

KRS: 0000337417

KONTAKT

e-mail: biuro@homekredyt.pl

infolinia:  79 55 71 300

www.homekredyt.pl

GODZINY PRACY

pon – pt: 8.00 – 21.00

sobota: nieczynne

niedziela: nieczynne

PROFIL HOME KREDYT

Home Kredyt to stosunkowo nowy podmiot działający w obrębie polskiego sektora pożyczek pozabankowych. Firma należy do spółki Centralna Platforma Finansowa sp. z o. o. Oferta Home Kredyt koncentruje się wokół długoterminowych pożyczek ratalnych.

Tym, co w zamiarze twórców Home Kredyt ma wyróżniać firmę spośród innych instytucji pożyczkowych, jest elastyczne podejście do klienta, polegające na każdorazowym dopasowywaniu parametrów oferty do indywidualnego profilu potencjalnego pożyczkobiorcy.

OFERTA HOME KREDYT

Oferta Home Kredyt zawiera tylko jeden wariant pożyczek pozabankowych: są to pożyczki ratalne, z okresem spłaty wynoszącym od 6 do maksymalnie 24 miesięcy.

Minimalna wartość pożyczki w Home Kredyt kształtuje się na poziomie 4500 zł przy wartości maksymalnej wynoszącej do 10 000 zł. Spłata pożyczek odbywa się w systemie miesięcznym, co oznacza, że pożyczka z przykładowym okresem spłaty wynoszącym 12 miesięcy będzie podzielona na 12 rat.

Warunki finansowe dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w Home Kredyt przedstawiają się następująco:

1. Pożyczka na kwotę 3800 zł

2. Okres trwania umowy: 24 miesiące (spłata w 24 ratach)

3. Całkowita ostateczna kwota do spłaty: 7786 zł

4. Wysokość raty miesięcznej: 324 zł

5. Całościowy koszt pożyczki: 3986 zł w tym

a) Prowizja za udzielenie pożyczki: 3180 zł

b) Opłata przygotowawcza: 50 zł

c) Odsetki kapitałowe: 756 zł

RZECZYWISTA ROCZNA STOPA OPROCENTOWANIA

Warto jednak dodać, że podane warunki pożyczki powinny być traktowane przez klienta raczej w sposób orientacyjny, niż normatywny. Firma zastrzega sobie bowiem, że poszczególne parametry konkretnej pożyczki są każdorazowo ustalane w sposób indywidualny, w zależności od charakterystyki profilu konkretnego klienta.

 

ZASADY POŻYCZKI W HOME KREDYT

Ważną zasadą obowiązującą w trakcie procesu wnioskowania o pożyczkę w Home Kredyt jest swoisty przebieg procedury. Jak wspomniano, podawane na stronie firmy informacje na temat warunków finansowych pożyczek cechują się charakterem informacyjnym. Szczegółowy prospekt umowy z dokładnymi warunkami spłaty pożyczki klient otrzymuje dopiero po złożeniu wniosku o przyznanie pożyczki oraz telefonicznej rozmowie z konsultantem firmy.

Koniecznym warunkiem otrzymania pożyczki w Home Kredyt jest więc nie tylko poprawne oraz kompletne wypełnienie wniosku, ale również odebranie telefonu od konsultanta firmy. W przypadku trudności w nawiązaniu kontaktu z klientem, procedura formułowania oferty pożyczkowej przez Home Kredyt może zostać zahamowana.

Należy więc pamiętać, aby we wniosku o przyznanie pożyczki podać aktywny, aktualnie użytkowany numer telefonu, a następnie rzecz jasna sprawdzać, czy konsultant firmy nie podejmował prób skontaktowania się z nami.

POŻYCZKA W HOME KREDYT
SPRAWDŹ POZOSTAŁE OFERTY

WARUNKI UZYSKANIA POŻYCZKI

Home Kredyt nie formułuje w stosunku do swoich klientów żadnych określonych wymagań, których spełnienie stanowiłoby konieczny warunek uzyskania pożyczki bez baz. Firma nie stosuje więc np. kryterium odnośnie minimalnego oraz maksymalnego wieku pożyczkobiorcy, ani też innych wymagań tego rodzaju.

Do otrzymania pożyczki w Home Kredyt konieczne będzie załączenie skanu dowodu osobistego oraz zaświadczenia o zarobkach, poprawne wypełnienie wniosku dostępnego na internetowej witrynie firmy oraz pozytywne przejście procedury oceny zdolności kredytowej.

U

SPOSÓB WERYFIKACJI POŻYCZKOBIORCÓW

Składając wniosek o przyznanie pożyczki w firmie Home Kredyt będziemy musieli wyrazić zgodę na sprawdzenie naszych danych w następujących bazach:

1. Biuro Informacji Kredytowej (BIK)

2. Biuro Informacji Gospodarczej (BIG)

3, ERIF Biuro Informacji Gospodarczej

4. Krajowy Rejestr Długów

Według informacji dostępnych na stronie firmy, wnioskując o przyznanie pożyczki klient nie musi dostarczać dokumentów takich, jak na przykład zaświadczenie o dochodach.

JAK OTRZYMAĆ POŻYCZKĘ?

Pierwszym i podstawowym krokiem do uzyskanie pożyczki w firmie Home Kredyt jest kompletne wypełnienie wniosku. We wniosku o przyznanie pożyczki będziemy musieli zawrzeć takie dane na nasz temat, jak:

1. Imię oraz nazwisko

2. Numer PESEL

3. Numer i seria dowodu osobistego

4. Dokładny adres zamieszkania

5. Numer telefonu

6. Adres poczty elektronicznej

7. Numer rachunku bankowego

8. Nazwa banku, w którym mamy konto

9. Informacje na temat naszego stanu cywilnego

10. Informacje na temat liczby osób pozostających na naszym utrzymaniu

11. Informacje na temat naszego pracodawcy(jeżeli jesteśmy osobą pracującą)

12. Informacje na temat naszych średnich miesięcznych dochodów

13. Informacje na temat naszych przeciętnych miesięcznych wydatków

14. Informacje na temat posiadanego przez nas wykształcenia

15. Informacje na temat naszego statusu zamieszkania, tj. czy posiadamy własne lokum, wynajmujemy mieszkanie itd.

16. Informacje na temat źródła naszego stałego dochodu, tj. pracujemy w ramach umowy o pracę, umowy zlecenia, utrzymujemy się z renty/emerytury itd.

Weryfikacja danych osobowych odbywa się w sposób tradycyjny, czyli poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego na wskazane przez pożyczkodawcę konto bankowe.

Następnie, już po rozmowie z konsultantem w firmy w trakcie której ustalimy indywidualne warunki naszej pożyczki, pozostanie nam wybrać sposób dostarczenia umowy o pożyczkę. Możemy ją otrzymać drogą elektroniczną lub też poprzez kuriera (w tym drugim przypadku cała procedura przyznawania pożyczki będzie rzecz jasna trwała znacznie dłużej).

Po odebraniu umowy będziemy musieli ją podpisać oraz wysłać pożyczkodawcy podpisany przez nas egzemplarz. Tutaj również mamy do wyboru dwa warianty: wysyłkę drogą stacjonarną lub też online.

W tym drugim przypadku, pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie nawet w 15 minut od momentu, w którym pożyczkodawca odbierze podpisany przez nas egzemplarz umowy oraz dokona ostatecznego zatwierdzenia decyzji o przyznaniu nam pożyczki.

ZALETY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W HOME KREDYT

  1. Pożyczkodawca oferuje aż 10 000 zł na okres 24 miesięcy.
  2. Elastyczne podejście do klienta, pożyczka już od 18 lat.
  3. Pożyczkobiorca może starać się o kolejną pożyczkę po spłacie pierwszych 6 rat bieżącej pożyczki.
  4. Pożyczkodawca umożliwia dwie opcje na podpisanie umowy: telefoniczne zawarcie umowy oraz umowa dostarczana przez kuriera.

WADY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W HOME KREDYT

  1. Pożyczkodawca weryfikuje klientów w bazach dłużników.
  2. Wymagane jest podanie we wniosku danych dotyczących dochodu.
  3. Wnioskodawca ma obowiązek odebrać telefon od konsultanta firmy i przejść weryfikację telefoniczną.

Marka Home Kredyt zmieniła stanowczo profil swojej firmy. Jeszcze do niedawna klienci mogli korzystać z pożyczek z obsługą domową. Dziś nie ma już takiej możliwości. Należy pamiętać, że żadna z dwóch opcji zawarcia umowy pożyczkowej nie przebiega w całości online! 

Monika Rabenda

Administrator serwisu , Moniak.Info