Oferta instytucji pożyczkowej Monedo Now

Informacje szczegółowe o Monedo Now

DANE FIRMY

ul. Prosta 51

00-838 Warszawa

KRS:  0000429058

KONTAKT

e-mail: info@now.monedo.pl

infolinia: 22 652 60 60

www.monedo.pl

GODZINY PRACY

pon – pt: 8.00 – 20.00

sobota: nieczynne

niedziela: nieczynne

MONEDO NOW I INNE MARKI TEJ SAMEJ FIRMY

Instytucja pożyczkowa Monedo Now od dłuższego czasu cieszy się sporą popularnością wśród polskich klientów. Firma należy do zarejestrowanej na terenie Niemiec spółki Kreditech, która oprócz Monedo jest właścicielem również takich firm pożyczkowych, jak Kredito 24 oraz Panda Money. Oprócz tego, do Kreditech należy także firma Flexinero, która specjalizuje się w tak zwanych liniach pożyczkowych (produkty pozabankowe przypominające limity odnawialne dostępne w ofertach banków.

ZASADY UDZIELANIA POŻYCZEK W MONEDO NOW

W ofercie Monedo Now nie istnieje możliwość refinansowania pożyczki ani też negocjowania zmiany harmonogramu płatności rat miesięcznych w przypadku problemów z terminową spłatą przez klienta. Oznacza to, że w przypadku poślizgu w spłacie raty miesięcznej lub też zaprzestania spłaty pożyczki przez klienta, firma zaczyna naliczać koszty karne przewidziane w regulaminie.

Co również ważne, firma informuje również na swojej stronie (tabela “Możliwe skutki dla Twojej zdolności kredytowej), że brak terminowej spłaty zaciągniętego zobowiązania może skutkować między innymi informacją przesłaną przez Monedo Now do Biura Informacji Kredytowej.

Inaczej wygląda to w przypadku klientów, którzy nie mają problemów z terminową spłatą zobowiązania i jednocześnie są zainteresowani aktywowaniem drugiej pożyczki w Monedo Now. W tym wypadku, firma oferuje możliwość zmiany warunków pożyczki w trakcie jej trwania. Na witrynie Monedo Now znajdziemy następującą informację: “W zależności od statusu aktualnej pożyczki możesz wydłużyć pożyczkę i wybrać nową datę wypłaty i kwotę. Aby uzyskać więcej informacji, zaloguj się na swój profil Monedo Now”.

POŻYCZKI RATALNE W MONEDO NOW – 20 000 zł DLA KAŻDEGO

 

Oferta firmy Monedo Now opiera się tylko i wyłącznie o jeden konkretny rodzaj produktów pożyczkowych, a mianowicie pożyczki długoterminowe online.

Monedo Now oferuje pożyczki ratalne z okresem spłaty wynoszącym minimalnie 6 miesięcy natomiast maksymalnie 48 miesięcy. Wysokość pożyczki kształtuje się na poziomie od 1500 zł do 20 tysięcy złotych. 

W przypadku pożyczki na kwotę 1500 zł płatnej w 6 ratach miesięcznych całkowita kwota do spłaty będzie wynosić dokładnie 1947 zł, w tym odsetki w wysokości 42 zł oraz prowizja na poziomie 405 zł. Wysokość miesięcznej raty będzie wynosić 320 zł.

W sytuacji, gdy zaciągniemy pożyczkę na maksymalną dostępną kwotę (10 tysięcy złotych) oraz przy okresie spłaty równym 25 miesięcy koszty przedstawiać będą się następująco: całkowita kwota do spłaty na poziomie 19837 zł, w czym prowizja w wysokości 8721 zł oraz odsetki na poziomie 1118 zł. Wysokość raty miesięcznej w tym wariancie pożyczki będzie kształtować się na poziomie 793 zł.

Co ważne, na swojej witrynie internetowej firma Monedo Now informuje, że

“W wyniku analizy Twojej zdolności kredytowej możemy zaproponować Ci finalną ofertę o wyższym oprocentowaniu/opłatach, wyższej racie miesięcznej oraz/lub mniejszej racie głównej”.  

Wynika to z faktu, że firma prowadzi elastyczną politykę w zakresie kształtowania swojej oferty. To, co widzimy na stronie głównej Monedo Now, stanowi ofertę ramową. Ostateczny profil konkretnej pożyczki jest zaś określany za każdym razem w sposób indywidualny: klient składa wniosek o przyznanie pożyczki a następnie, po dokonaniu weryfikacji oraz analizie zdolności kredytowej, Monedo Now przedstawia potencjalnemu pożyczkobiorcy indywidualnie sprofilowaną ofertę pożyczki. W tej kwestii oficjalna witryna Monedo Now podaje następującą informację:

“Każda z naszych pożyczek jest wyjątkową. Dlatego po złożeniu wniosku o pożyczkę w Monedo Now analizujemy wszystkie dostarczone informacje i dostosowujemy ofertę do Twoich potrzeb. Kiedy zaoferujemy Ci pożyczkę, wyraźnie podane zostaną szczegółowe warunki i stopy procentowe. Możesz oczywiście zaakceptować, anulować lub nawet edytować pożyczkę”.

Maksymalna dostępna dla konkretnego klienta wysokość pożyczki jest uzależniona od 3 czynników. Są to: liczba już zaciągniętych oraz spłaconych pożyczek w Monedo Now. Terminowość spłaty poprzednich zobowiązań oraz aktualna ocena zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy.

Oznacza to, że chociaż firma nie oferuje typowego programu lojalnościowego dla stałych klientów, to jednak “staż” konkretnego klienta oraz historia jego pożyczek w Monedo Now mogą mieć pozytywny wpływ na zwiększenie maksymalnej dostępnej kwoty pożyczki.

W ofercie Monedo Now nie są dostępne pożyczki z RRSO w wysokości 0% dla nowych klientów.

CHCESZ WZIĄĆ POŻYCZKĘ W MONEDO NOW?

Poniżej znajduje się bezpośredni odnośnik do serwisu firmy oraz do wniosku pożyczkowego:

SPRAWDŹ INNE POŻYCZKI RATALNE NA MONIAK.INFO

Dowiedz się więcej o pożyczkach długoterminowych oferowanych na naszym serwisie:

l

ZASADY I WARUNKI POŻYCZKI W MONEDO NOW

Aby móc starać się o pożyczkę w Monedo Now, klient musi mieć ukończone 18 lat, posiadać własny rachunek bankowy oraz posiadać ważny dowód osobisty. Oprócz tego, starając się o pożyczkę we wniosku klient musi zawrzeć także dane dotyczącego adresu zameldowania, wysokości oraz źródel wszystkich uzyskiwanych przez siebie dochodów a także informacje dotyczące wykonywanej pracy, okresu zatrudnienia oraz informacje na temat wykonywanego przez siebie zawodu (praca fizyczna, praca umysłowa itd). 

Oprócz tego, we wniosku muszą się znaleźć również informacje na temat już posiadanych zobowiązań pożyczkowych, przez co należy rozumieć zarówno kredyty w bankach, jak i pożyczki w instytucjach pozabankowych. Konieczne będzie podanie także danych adresowych oraz kontaktowych pracodawcy. 

Pierwszym krokiem do uzyskania pożyczki w Monedo Now jest założenia profilu na stronie firmy. Weryfikacja danych osobowych następuje poprzez system KontoConnect.

Z

WERYFIKACJA KLIENTÓW W BAZACH DŁUŻNIKÓW

Weryfikacja zdolności kredytowej w Monedo Now odbywa się poprzez sprawdzenie danych potencjalnego pożyczkobiorcy w następujących bazach:

 

 • Rejestr Dłużników ERIF

 • Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

 • Krajowy Rejestru Długów

 • Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

 • Biuro Informacji Kredytowej

 • Związek Banków Polskich

  ZALETY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W MONEDO NOW

  1. W ofercie firmy jest pierwsza pożyczka za darmo w kwocie 2.500 zł.
  2. Bardzo wysoka kwota pożyczki – 20 tys zł.
  3. Instytucja umożliwia refinansowanie zadłużenia.
  4. Dla stałych klientów przewidziane są atrakcyjne programy lojalnościowe.
  5. Wnioskowanie o pożyczkę jest bardzo proste.
  6. Pożyczkodawca nie wymaga poręczyciela.

  WADY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W MONEDO NOW

  1. Pożyczkodawca weryfikuje zdolność oraz historię kredytową.
  2. Maksymalny okres spłaty wynosi 30 dni.

  Interesującą zasadą obowiązującą w Monedo Now jest elastyczne podejście do wnioskodawcy. Oznacza to, że każdy konsument zostanie poddany szczegółowej analizie, a wyniki będą bezpośrednio powiązane z ostateczną propozycją pożyczkową. Można liczyć na atrakcyjne warunki, jeśli tylko konsument posiada dobrą zdolność kredytową. 

  Monika Rabenda

  Administrator serwisu , Moniak.Info