Oferta instytucji pożyczkowej MotoKasa

Informacje szczegółowe o MotoKasa

DANE FIRMY

Al. Jerozolimskie 136

02-305 Warszawa

KRS: 0000333174

KONTAKT

e-mail: bok@hapipozyczki.pl

infolinia: 22 395 85 87

www.motokasa.eu

GODZINY PRACY

pon – pt: 8.00 – 20.00

sobota: 9.00 – 17.00

niedziela: 9.00 – 17.00

MOTOKASA – POŻYCZKI NA AUTO

 MotoKasa to jedna z bardziej specyficznych firm pożyczkowych działających na polskim rynku. Podmiot należy do istniejącej od 2009 roku grupy INF Polska, do której należą również takie znane klientom firmy pożyczkowe, jak HapiPożyczki czy też Loans4Players.

MotoKasa, jak sama nazwa wskazuje, jest firmą oferującą pożyczki dedykowane osobom zmotoryzowanym. Co więcej, posiadanie własnego pojazdu- samochodu lub motocykla- stanowi kluczowy i fundamentalny warunek, jaki musi został spełniony przez klienta, aby w ogóle mógł wnioskować o pożyczkę w firmie MotoKasa.

JAK DZIAŁA MOTOKASA? SZCZEGÓŁY OFERTY

 

Jak już napisano, oferta instytucji pożyczkowej MotoKasa ma charakter specyficzny, który wyraźnie odróżnia ten podmiot na tle ogromnej większości obecnych na polskim rynku firm z sektora pożyczkowego.

Firma MotoKasa kieruje swoją ofertę do jednej konkretnej grupy klientów, a mianowicie posiadaczy pojazdów, którzy potrzebują finansowania pożyczkowego w konkretnym celu. Firma MotoKasa udziela pożyczek na następujące cele:

1. Remont lub naprawa pojazdu (samochodu lub motocykla)

2. Zakup nowego samochodu

Kluczowym warunkiem dla możliwości uzyskania pożyczki w MotoKasa a jednocześnie istotnym elementem specyfiki działania firmy jest konieczność posiadania przez pożyczkobiorcę pojazdu.

Pożyczki w MotoKasa są ściśle powiązane z posiadanym przez klienta pojazdem, stanowi on dla firmy najważniejszą informację na temat rzeczywistej zdolności kredytowej klienta. Fakt pociąga za sobą określone konsekwencje, w tym przede wszystkim konieczność zawarcia we wniosku pożyczkowym dokładnych informacji na temat posiadanego przez samochodu lub motocykla.

Jest to konieczne w celu umożliwienia firmie MotoKasa oszacowania wartości pojazdu, co stanowi główną podstawę dla oceny zdolności kredytowej klienta.

Jednocześnie jednak charakter oferty firmy pożyczkowej MotoKasa w dużej mierze warunkuje jej atrakcyjność. Dzięki temu, że pożyczka zostaje zabezpieczona poprzez pojazd należący do klienta, możliwe jest uzyskanie naprawdę wysokiej w porównaniu do standardowych ofert kwoty pożyczki.

Maksymalna kwota na jaką może opiewać pożyczka w firmie MotoKasa wynosi 15 tysięcy złotych przy kwocie minimalnej na poziomie 800 zł.

Firma MotoKasa udziela wyłącznie pożyczki o charakterze ratalnym. Minimalny dostępny okres trwania pożyczki to 3 miesiące (trzy spłaty ratalne) przy okresie maksymalnym wynoszącym do 36 miesięcy.

Co bardzo ważne, firma MotoKasa umożliwia swoim klientom możliwość rozpoczęcia spłaty zobowiązania po 3 miesiącach od momentu zaciągnięcia pożyczki- jest to bez wątpienia niezwykle korzystne rozwiązanie z perspektywy pożyczkobiorcy.

Koszty dla reprezentatywnego przykładu pożyczki ratalnej w firmie MotoKasa przedstawiają się następująco:

1. Wysokość pożyczki: 6 tysięcy złotych

2. Okres trwania pożyczki: 36 miesięcy

3. Kwota jednej raty miesięcznej: 360,98 zł

4. Wysokość opłaty przygotowawczej: 1495,80 zł

5. Koszt odsetek kapitałowych: 10098,55 zł

6. Wysokość prowizji za udzielenie pożyczki: 4487,40zł

7. Całkowity ostateczny koszt pożyczki: 6991,75 zł

8. Całkowita ostateczna kwota do spłaty przez klienta: 12 991,75 zł

9. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 78,35%

 

ZASADY UDZIELANIA POŻYCZEK

Podstawowym warunkiem uzyskania pożyczki w firmie MotoKasa jest posiadanie własnego pojazdu, przy czym może to być zarówno samochód, jak też motocykl.

Konieczne będzie także wskazanie celu, w jakim zaciągana jest pożyczka (należy wskazać konkretne przeznaczenie dla kwoty pożyczki, jednak polityka firmy MotoKasa jest w tym zakresie raczej elastyczna- pożyczkę można przeznaczyć właściwie na dowolny cel związany z posiadanym przez siebie pojazdem lub też na zakup nowego pojazdu).

POŻYCZKA W MOTOKASA
SPRAWDŹ NASZ PORADNIK

WARUNKI UZYSKANIA POŻYCZKI

 Otrzymanie pożyczki w firmie MotoKasa jest warunkowane posiadaniem przez klienta własnego pojazdu. Konieczne jest także kompletne i dokładne wypełnienie wniosku o przyznanie pożyczki a następnie potwierdzenie zawartych we wniosku informacji, a także ustalenie warunków pożyczki podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem firmy.

Ponadto aby móc uzyskać pożyczkę w MotoKasa należy spełniać następujące warunki:

1. Być osobą pełnoletnią

2. Posiadać aktywny numer telefonu komórkowego

3. Posiadać rachunek bankowy

4. Przejść proces weryfikacji zdolności kredytowych

Firma MotoKasa nie wymaga od swoich klientów przedstawiania dokumentacji potwierdzającej osiągane dochody, jak na przykład zaświadczenie o zarobkach.

We wniosku składamy jedynie oświadczenie o osiąganych przez nas miesięcznych dochodów, tzn. po prostu deklarujemy wysokość naszych średnich zarobków.

U

SPOSÓB WERYFIKACJI POŻYCZKOBIORCÓW

W procesie weryfikacji zdolności kredytowej firma MotoKasa sprawdza dane potencjalnego pożyczkobiorcy w następujących bazach:

1. Biuro Informacji Kredytowej (BIK)

2. Krajowy Rejestr Długów (KRD)

3. Biuro Informacji BIG InfoMonitor

4. Biuro Informacji Gospodarczej ERIF

JAK OTRZYMAĆ POŻYCZKĘ?

W celu uzyskania pożyczki w firmie MotoKasa klient w pierwszej kolejności musi wypełnić odpowiedni wniosek.

Po wypełnieniu wniosku oraz pozytywnym przejściu przez klienta weryfikacji w bazach, warunki pożyczki są ustalane indywidualnie w trakcie rozmowy telefonicznej z pracownikiem firmy.

Cały proces odbywa się zdalnie i nie wymaga od klienta np. wizyty w oddziale firmy.

Po ustaleniu warunków pożyczki z konsultantem MotoKasa, kwota pożyczki zostaje przelana na wskazane we wniosku pożyczkowym konto bankowe.

ZALETY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W MOTOKASA

  1. MotoKasa jest marką należącą do większego i doświadczonego pożyczkodawcy.
  2. Instytucja pożyczkowa MotoKasa działa legalnie i jest zarejestrowana w KRS.
  3. Oferta pożyczkodawcy jest bardzo atrakcyjna, ponieważ uzyskać można aż 15 000 zł na okres 36 miesięcy.
  4. Pożyczka udzielana jest w całości online.
  5. MotoKasa działa również w weekendy.
  6. Spłata pożyczki może rozpocząć się dopiero po trzech miesiącach od zaciągnięcia pożyczki.
  7. Zdolność kredytowa pożyczkobiorcy oceniana jest głównie na podstawie wartości posiadanego samochodu lub motocykla. 

WADY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W MOTOKASA

  1. Pożyczkodawca sprawdza bazy dłużników.
  2. Wymagane jest posiadanie samochodu, który stanowić będzie zastaw pożyczki.

Bez wątpienia MotoKasa jest dość oryginalnym pożyczkodawcą na polskim rynku. Jest jednak nadal dość mało popularna, a to za sprawą wymogu posiadania auta lub motoru, który stanowi zawsze zabezpieczenie pożyczki. 

Monika Rabenda

Administrator serwisu , Moniak.Info