Oferta instytucji pożyczkowej Pożyczkodaj

Informacje szczegółowe Finansec Sp. z o.o.

DANE FIRMY

 ul. Paderewskiego 48

25-502 Kielce

KRS: 0000516005

KONTAKT

e-mail: biuro@pozyczkodaj.pl

infolinia:  801013003

www.pozyczkodaj.pl

GODZINY PRACY

pon – pt: 8.00 – 18.00

sobota: –

niedziela: –

POŻYCZKODAJ – NIEWIELKIE POŻYCZKI NA 30 DNI

Instytucja pożyczkowa o niebanalnej nazwie PożyczkoDaj jest częścią spółki Finansec Sp. z o.o. Firma działa na polskim rynku pożyczkowym już od pewnego czasu, jednak nie może być zaliczana do najbardziej rozpoznawalnych podmiotów ze swojej branży.

Instytucja pożyczkowa PożyczkoDaj  specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek krótkoterminowych z relatywnie krótkim okresem spłaty oraz na niewielkie kwoty pieniędzy. Pomimo niewielkiej rozpoznawalności, PożyczkoDaj cieszy się dobrą renomą wśród klientów, którzy mieli okazję korzystać z jej usług.

Firma działa zgodnie z przepisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim oraz podlega regularnej kontroli ze strony komisji nadzoru finansowego.

PIERWSZA POŻYCZKA BEZ KOSZTÓW DO 1000 zł

Instytucja pożyczkowa PożyczkoDaj udostępnia swoim klientom możliwość skorzystania z promocyjnych warunków dla pierwszej pożyczki. Promocja ta to oczywiście popularna “pożyczka za darmo”, czyli przy RRSO wynoszącym 0%.

Korzystając z usług firmy PożyczkoDaj po raz pierwszy możemy pożyczyć kwotę do 1 tysiąca złotych z okresem spłaty wynoszącym maksymalnie 30 dni.

Możliwość skorzystania z promocji RRSO 0% jest warunkowana terminową spłatą pożyczki. W przypadku pierwszej pożyczki w firmie możliwe jest przedłużenie okresu jej spłaty. W tym przypadku konieczne jest jednak uiszczenie opłaty za przedłużenie czasu trwania umowy.

Pożyczka przestaje być wtedy darmowa, jednak nie oznacza to, że firma łamie zasady udostępnianej przez siebie promocji. Należy pamiętać, że koszty takie, jak prowizje za przedłużenie czasu trwania pożyczki z definicji nie wchodzą w skład RRSO.

JAKĄ OFERTĘ POSIADA POŻYCZKODAJ?

 

PożyczkoDaj opiera swoją ofertę o jeden określony wariant produktów pożyczkowych, a mianowicie popularne “chwilówki”. Pod względem maksymalnej dostępnej kwoty pożyczki oraz okresu spłaty firma nie wyróżnia się na tle innych instytucji pożyczkowych. Maksymalne dostępne kwoty pożyczki przedstawiają się następująco:

1. Do 1 tysiąca złotych w przypadku pierwszej pożyczki w PożyczkoDaj 

2. Do 5 tysięcy złotych w przypadku kolejnych pożyczek (o ile pierwsza pożyczka została spłacona terminowo)

Maksymalny okres spłaty pożyczek w firmie PożyczkoDaj zawsze wynosi 30 dni. Firma udostępnia jednak możliwość przedłużenia czasu trwania pożyczki. Czas trwania pożyczki może zostać wydłużony maksymalnie o 30 dni i wiąże się z koniecznością poniesienia przez pożyczkobiorcę dodatkowego kosztu w postaci opłaty za przedłużenie pożyczki.

Wysokość opłaty będzie zależeć od długości okresu o jaki ma zostać przedłużony czas trwania pożyczki.

KOSZTY STANDARDOWEJ POŻYCZKI 

Standardowe warunki w zakresie kosztów dla pożyczek w PożyczkoDaj przedstawiają się następująco dla reprezentatywnego przykładu pożyczki na kwotę 500 zł oraz z okresem spłaty wynoszącym 30 dni:

1. Stopa oprocentowania pożyczki: 10%

2. Prowizja za udzielenie pożyczki: 137,50 zł

3. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 2023,06%

4. Całkowity koszt pożyczki: 142,76 zł

5. Ostateczna kwota do zapłaty przez klienta: 642, 74 zł

Co ważne, koszty pożyczki w firmie PożyczkoDaj mogą zostać nieznacznie zmniejszone poprzez wcześniejszą spłatę zobowiązania. W takiej sytuacji, całkowity koszt pożyczki zostaje pomniejszony o wysokość odsetek dotyczących pozostałego okresu trwania umowy.

ZASADY I WARUNKI UDZIELANYCH POŻYCZEK

Instytucja pożyczkodaj PożyczkoDaj oferuje swoim klientom możliwej szybkiej obsługi wniosku o pożyczkę całkowicie online, czyli bez konieczności np. indywidualnego ustalania warunków umowy poprzez rozmowę telefoniczną z pracownikiem firmy.

 Należy przy tym dodać, że chociaż firma zapewnia o realizacji wniosku o pożyczkę całkowicie online, to jednak klient rejestrując się na stronie musi podać numer telefonu komórkowego. Firma informuje, że jest to konieczne w celu “dokonania weryfikacji”.

Jednocześnie jednak firma nie udostępnia możliwości szybkiej weryfikacji danych osobowych poprzez aplikacje takie, jak Instantor czy Kontomatik. W celu weryfikacji danych osobowych konieczne jest dokonanie tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego.

  • PożyczkoDaj udostępnia możliwość przedłużenia okresu trwania pożyczki za dodatkową opłatą, jednak opcja ta jest dostępna jedynie w przypadku pierwszej pożyczki w firmie.

POŻYCZKA BEZ KOSZTÓW W POŻYCZKODAJ
SPRAWDŹ ARTYKUŁY NA BLOGU MONIAK.INFO

WYMAGANIA STAWIANE KLIENTOM

 

Aby móc otrzymać pożyczkę w firmie PożyczkoDaj klient musi spełniać następujące podstawowe wymagania:

1. Być w wieku co najmniej 28 i nie więcej niż 84 lat

2. Nie posiadać negatywnej historii kredytowej w bazach BIK oraz BIG

3. Posiadać polskie obywatelstwo

Oprócz tego, warunkiem otrzymania pożyczki jest pozytywne przejście weryfikacji zdolności kredytowej, w tym przede wszystkim wykazanie odpowiednich dochodów.

Firma informuje na swojej stronie, że posiadanie aktywnych zobowiązań pożyczkowych/kredytowych w innych instytucjach (banki, firmy pożyczkowe) nie stanowi przeszkody dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę w PożyczkoDaj.

Jednocześnie jednak, klient nie może mieć aktywnej lub zaległej pożyczki w samej firmie, tj. możliwe jest posiadanie tylko jednej aktywnej pożyczki w PożyczkoDaj.

Na swojej witrynie PożyczkoDaj informuje, że dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę konieczne jest dostarczenie przez klienta “potwierdzenia osiąganych dochodów”.

U

SPOSÓB WERYFIKACJI POŻYCZKOBIORCÓW

Weryfikacja danych osobowych klienta starającego się o pożyczkę w PożyczkoDaj przebiega poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego, który musi zostać zrealizowany z rachunku bankowego należącego do pożyczkobiorcy. W procesie weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnego klienta firma sprawdza następujące bazy:

1. Biuro Informacji Kredytowej (BIK)

2. Biura Informacji Gospodarczej (BIG)

JAK OTRZYMAĆ POŻYCZKĘ?

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać w celu uzyskania pożyczki w firmie PożyczkoDaj jest dokonanie rejestracji na witrynie internetowej firmy oraz potwierdzenie swojej tożsamości przelewem weryfikacyjnym.

Kolejny etap to poprawne oraz pełne wypełnienie wniosku o przyznanie pożyczki. We wniosku muszą znaleźć się następujące dane na temat pożyczkobiorcy:

1. Imię oraz nazwisko

2. Numer dowodu osobistego

3. Numer rachunku bankowego należącego do pożyczkobiorcy

4. Aktywny numer telefonu komórkowego

ZALETY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W POŻYCZKODAJ

  1. Firma działa legalnie na terenie kraju i jest zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych.
  2. Dla nowych klientów dostępne są pożyczki za darmo do kwoty 1 000 zł na 30 dni.
  3. Stali klienci mogą otrzymać do 5 000 zł na okres 30 dni.
  4. Pożyczkodawca umożliwia przedłużenie terminu spłaty pierwszej pożyczki.
  5. Pożyczkodaj posiada niskie wymagania w stosunku do wnioskodawcy.

WADY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W POŻYCZKODAJ

  1. Pożyczkodaj weryfikuje klientów w bazach dłużników BIG i BIK.
  2. Firma pracuje tylko w tygodniu.
  3. Niska kwota pierwszej pożyczki.

Instytucja pożyczkowa Pożyczkodaj do najbardziej konkurencyjnych raczej się nie zalicza, a jej główną wadą jest niska kwota pierwszej pożyczki. Ponadto prób wieku został dość wysoko ustalony – pożyczkobiorca musi mieć minimum 28 lat! Pomimo tego firma działa sprawnie i jest godna uwagi.

Monika Rabenda

Administrator serwisu , Moniak.Info