Oferta instytucji pożyczkowej Profi Credit

Informacje szczegółowe Profi Credit

DANE FIRMY

ul. Browarna 2

43-300 Bielsko-Biała

KRS: 0000518190

KONTAKT

e-mail: info@proficredit.pl

infolinia:  801 700 999  

www.proficredit.pl

GODZINY PRACY

pon – pt: 8.00 – 20.00

sobota: –

niedziela: –

PROFI CREDIT – CO WARTO WIEDZIEĆ?

Profi Credit to świetnie znana klientom firma pożyczkowa, która na polskim rynku działa już od 2004 roku. Jest to więc pożyczkodawca z niemal 15- letnim doświadczeniem w realiach rodzimego sektora pożyczkowego.

Profi Credit od samego początku było firmą, która kładła szczególny nacisk na zindywidualizowane podejście do klienta. Ten element polityki firmy jest wyraźnie widoczny również dzisiaj.

Co także istotne, Profi Credit jest instytucją pożyczkową zbierającą znakomite recenzje zarówno ze strony klientów, jak też ze strony branżowych portali zajmujących się sektorem pożyczkowym.

JAKĄ OFERTĘ POSIADA DLA SWOICH KLIENTÓW PROFI CREDIT?

 

Profi Credit to firma specjalizującą się w jednym określonym wariancie produktów pożyczkowych, a mianowicie pożyczkach ratalnych. Jak już wspominano powyżej, oferta instytucji pożyczkowej Profi Credit cechuje się wysoce zindywidualizowanym charakterem.

Na swojej witrynie internetowej Profi Credit informuje między innymi: “Kwota pożyczki jest zależna od Twojej zdolności kredytowej. Maksymalna kwota pożyczki, jaką oferujemy dla klientów indywidualnych i osób prowadzących działalność gospodarczą to 25 000 zł”.

Wiemy już, że czysto teoretycznie maksymalna dostępna kwota pożyczki w Profi Credit wynosi 25 tysięcy złotych. Taka wysokość kredytu będzie jednak możliwa do uzyskania jedynie dla grona klientów z najlepszym wynikiem oceny zdolności kredytowej. Maksymalny czas trwania pożyczki ratalnej w Profi Credit to 48 miesięcy.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że finalna propozycja pożyczki, jaką przedstawi nam Profi Credit, zawsze będzie zależeć od oceny naszej zdolności kredytowej. W przypadku, kiedy ocena ta wypadnie gorzej, możemy np. otrzymać ofertę pożyczki na kwotę 3 tysięcy złotych oraz z okresem spłaty wynoszącym 24 miesiące.

Przykładowe koszty pożyczki ratalnej w Profi Credit będą przedstawiać się w sposób następujący:

1. Wysokość pożyczki: 10 tysięcy złotych

2. Okres trwania umowy: 36 miesięcy

3. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 90, 21%

4. Zupełny koszt kredytu: 13 220 złotych w tym:

– Prowizja za udzielenie pożyczki: 9 967 złotych

– Odsetki kapitałowe: 3 220 złotych

– Opłata wstępna- 33 złote

5. Wysokość raty miesięcznej: 645 zł

Warto również dodać, że w niektórych przypadkach możliwość otrzymania pożyczki na wnioskowaną kwotę będzie wymagać wykupienia ubezpieczenia pożyczki. Tutaj firma Profi Credit ma przygotowane trzy warianty: Pakiet bezpieczny, Pakiet Medi, Pakiet prawny.

ZASADY I WARUNKI UDZIELANYCH POŻYCZEK

Podobnie, jak ma to miejsce w odniesieniu do warunków finansowych pożyczek w Profi Credit, również sam przebieg procesu wnioskowania oraz ofertowania będzie w dużej mierze zależeć od oceny naszej zdolności kredytowej a także wysokości pożyczki, o jaką wnioskujemy.

W teorii Profi Credit udostępnia pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń według dwóch schematów: offline oraz online. Jednocześnie firma informuje jednak, że podanie swoich danych kontaktowych (np. numeru telefonu) jest konieczne w celu złożenia wniosku.

To, czy otrzymamy pożyczkę całkowicie online na podstawie automatycznej oceny naszej zdolności kredytowej, czy też na podstawie kontaktu telefonicznego z doradcą finansowym zatrudnianym przez Profi Credit, będzie w ogromnej mierze uzależnione od oceny naszej zdolności kredytowej. 

Warto jednocześnie dodać, że Profi Credit nie udziela precyzyjnych informacji na temat tego, w jaki warunkach możemy być np. całkowicie pewni, iż pożyczka zostanie nam udzielona całkowicie online.

Teoretycznie możliwa jest więc sytuacja, w której warunki pożyczki będziemy musieli negocjować indywidualnie z pracownikiem firmy nawet, jeżeli wnioskowaliśmy o pożyczkę na kwotę jedynie 1 lub 2 tysięcy złotych.

W ofercie Profi Credit klienci znajdą kilka wariantów programów lojalnościowych. Firma informuje między innymi o nagradzaniu pożyczkobiorców, którzy w sposób terminowy spłacają swoje zobowiązania. Kolejna możliwość uzyskania pożyczki na bardziej korzystnych warunkach to polecanie Profi Credit innym osobom.

Oprócz programu lojalnościowego, Profi Credit udostępnia również program partnerski kierowany zarówno do firm, jak też osób prywatnych. Skutecznie polecając ofertę Profi Credit będziemy uzyskiwać prowizję od każdego złożonego na skutek naszego polecenia wniosku pożyczkowego.

Pożyczki ratalne w Profi Credit zawierają opcję tzw. wakacji kredytowych.  

POŻYCZKA W PROFI CREDIT
SPRAWDŹ INSTYTUCJE POŻYCZKOWE

WARUNKI UZYSKANIA POŻYCZKI

Aby uzyskać pożyczkę ratalną w Profi Credit klient będzie musiał spełniać następujące warunki podstawowe:

1. Wiek od 18 do 80 lat

2. Adres zamieszkania na terenie Polski

3. Posiadanie ważnego dokumentu tożsamości

4. Posiadanie rachunku bankowego

5. Posiadanie aktywnego numeru telefonu

Konieczne będzie również pozytywne przejście procesu weryfikacji zdolności kredytowej. Posiadanie aktywnych zobowiązań w stosunku do innych pożyczkodawców nie stanowi przeszkody w uzyskaniu pożyczki w firmie Profi Credit

U

SPOSÓB WERYFIKACJI POŻYCZKOBIORCÓW

W trakcie procesu weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorca instytucja pożyczkowa Profi Credit będzie sprawdzać następujące bazy:

1. Biuro Informacji Kredytowej (BIK)

2. Krajowy Rejestr Długów (KRD)

3. Biuro Informacji Gospodarczej BIG InfoMonitor

4. Biuro Informacji Gospodarczej ERIF

Konieczność przedstawienia dodatkowych dokumentów będzie uzależniona od oceny naszej zdolności kredytowej oraz wysokości pożyczki, o jaką wnioskujemy. Doradca finansowy Profi Credit może również podjąć działania w celu weryfikacji podanych przez nas informacji, a więc np. podjąć kontakt z naszym pracodawcą.

JAK OTRZYMAĆ POŻYCZKĘ?

W celu uzyskania pożyczki w Profi Credit należy przede wszystkim odwiedzić witrynę firmy oraz wypełnić krótki wniosek, w którym podajemy nasze podstawowe dane.

Następnie, w zależności od oceny naszej zdolności kredytowej, możemy albo negocjować warunki pożyczki w sposób indywidualny z pracownikiem firmy, albo też otrzymać pożyczkę na podstawie weryfikacji automatycznej.

Innym rozwiązaniem jest otrzymanie pożyczki offline, czyli poprzez wizytę w jednym z ponad 100 oddziałów Profi Credit, jakie działają na terenie Polski.

 

ZALETY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W PROFI CREDIT

  1. Bardzo wysoka kwota maksymalna – pożyczkodawca udziela do 25.000 zł.
  2. Kwota pożyczki jaką można otrzymać zależna jest od zdolności kredytowej klienta.
  3. Profi Credit posiada program lojalnościowy dla stałych klientów.
  4. Pożyczkodawca bierze pod uwagę różne źródła dochodu, w tym również świadczenia typu 500 +.
  5. Wpisy w bazach dłużników nie przesądzają losu pożyczki. Profi Credit przeanalizuje dokładnie sytuację klienta.
  6. Pożyczkodawca umożliwia wakacje kredytowe, które są przerwą w spłacie zobowiązania!
  7. Pożyczki dostępne są dla osób od 18 do 80 roku życia.
  8. Pożyczki dostępne są również dla firm.

WADY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W PROFI CREDIT

  1. Profi Credit weryfikuje klientów w bazach dłużników.
  2. Pożyczki dostępne tylko w tygodniu.

Profi Credit jest firmą z wieloletnim doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami wśród klientów. Wysoka kwota pożyczki umożliwia zrealizowanie wielu planów czy nawet rozwinięcia niedużego przedsiębiorstwa. Indywidualne podejście do klienta umożliwia negocjowanie warunków, a zarazem ograniczy niebezpieczeństwo przekredytowania na skutek udzielenia pożyczki nieadekwatnej do sytuacji finansowej klienta. 

Monika Rabenda

Administrator serwisu , Moniak.Info