Oferta instytucji pożyczkowej Provident

Informacje szczegółowe Provident Polska S.A

DANE FIRMY

ul. Inflancka 4A

00-189 Warszawa

KRS: 0000009389

KONTAKT

e-mail: bok@provident.pl

infolinia: 600 400 150

www.provident.pl

GODZINY PRACY

pon – pt: 7.00 – 21.00

sobota: 9.00 – 17.00

niedziela: 9.00 – 17.00

PROVIDENT – NA POLSKIM RYNKU OD WIELU LAT

Provident jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek pożyczkowych w Polsce. Historia firmy sięga jeszcze poprzedniego wieku i od tego czasu wyróżnia się bardzo korzystnymi warunkami kredytowania oraz jedną z najbardziej zróżnicowanych ofert dostępnych na rodzimym rynku.

Marka Provident należy jednocześnie do międzynarodowej grupy International Personal Finance, która prężnie działa na wszystkich kontynentach, a także jest wysoko notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie.

WYMAGANIA STAWIANE KLIENTOM

Potencjalny pożyczkobiorca powinien spełniać jednocześnie wszystkie następujące warunki tj. pełnoletniość, posiadanie polskiego obywatelstwa, status konsumenta w przypadku pożyczek dla osób fizycznych, ważny dowód osobisty, a także stałe zamieszkanie w Polsce, źródło stałego dochodu oraz pozytywną historię kredytową i aktualny numer telefonu komórkowego. W przypadku pożyczki Samoobsługowej niezbędne jest również posiadanie konta bankowego.

Pamiętaj – zanim pożyczysz upewnij się, że będziesz mieć środki na spłatę zobowiązania w terminie. Brak spłaty pożyczki pociąga za sobą finansowe konsekwencje.

 

OFERTA PROVIDENT –  ZA DARMO, NA RATY LUB DLA FIRM

 

Oferta kredytowa firmy Provident jest niezwykle bogata i występuje w kilku wariantach dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pożyczkobiorców:

 

 • pożyczka “4×0” – przeznaczona dla nowych klientów. Kwota kredytu dostępna w tej opcji wynosi od 500 do 1500 złotych rozłożonych na cztery równe raty. Klient spłacający pożyczkę w terminie przewidzianym umową nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.
 • pożyczka Samoobsługowa – dostępna w całości online. Kwota kredytu wynosi maksymalnie 15 000 złotych do spłaty w 3-36 ratach. W przypadku tego produktu istnieje możliwość całkowitej spłaty pożyczki w terminie do 30 dni. W takim przypadku koszt kredytu wynosi 0 zł.
 • pożyczka Dopasowana – przeznaczona dla klientów indywidualnych, dostępna z wypłatą gotówką lub na konto bankowe. Kwota kredytu wynosi maksymalnie 15 000 złotych do spłaty w 3-24 miesięcy lub 30-90 tygodni.
 • pożyczka dla Firm – podobnie jak pożyczka Dopasowana, dostępna z wypłatą gotówką lub na konto bankowe. Kwota kredytu to maksymalnie 15 000 złotych do spłaty w ciągu 6-24 miesięcy.
TA OFERTA JEST INTERESUJĄCA?

Klikając w poniższy guzik zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy:

CHWILÓWKI BEZ BAZ

Sprawdź ofertę instytucji pożyczkowych, które nie sprawdzają baz dłużników:

ZASADY I WARUNKI POŻYCZEK W PROVIDENT

Provident udziela pożyczek na 30, 45, 60, 75, 90 i 104 tygodni z wymaganą ratą tygodniową oraz na 3, 6, 12, 18, 24 miesięcy, dla klientów preferujących dłuższy system spłaty.  Bez zbędnych formalności, łatwo i bezproblemowo można otrzymać nawet do 15 000 zł gotówki na konto bez wychodzenia z domu. Pożyczkobiorca może samodzielnie określi potencjalną wysokość raty za pomocą Kalkulatora Pożyczki dostępnego na platformie. Najważniejszym warunkiem udzielenia pożyczki przez Provident pozostaje jednak pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej ubiegającego się o nią konsumenta. 

Najkorzystniejsze pożyczki Provident udziela osobom, które sumiennie i terminowo spłacają inne należności. Oferuje również “Elastyczny Plan Spłat”, który pozwala na zarządzanie pożyczką. Składa się on z Okresowej Przerwy w Spłacie, która polega na odroczeniu terminu spłaty raty wynikającej z pierwotnego harmonogramu bez podania przyczyny oraz Gwarancji Zniesienia Obowiązku Spłaty.

Klienci Pożyczki Samoobsługowej, którzy zawarli umowę o pożyczkę z Planem Komfort mogą ubiegać się o przesunięcie terminu spłaty. Należy jednak wówczas spełnić odpowiednie kryteria. Ponadto w każdej chwili można skorzystać z możliwości dokonania spłaty przed terminem wynikającym z harmonogramu.

Z

SPOSÓB WERYFIKACJI KLIENTÓW

Każdy potencjalny pożyczkobiorca jest sprawdzany pod kątem dotychczasowej historii finansowej w celu weryfikacji spłat poprzednich kredytów i pożyczek, a także aktualnego stopnia zadłużenia. Provident współpracuje m.in. z:

 1. KRD Krajowym Rejestrem Długów,
 2. BIG InfoMonitorem, Rejestrem Dłużników ERIF,
 3. Krajowym Biurem Informacji Gospodarczej,
 4. a także z rejestrem Związku Banków Polskich.

Pożyczkobiorca może potwierdzić swoje dane osobowe za pomocą przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 zł. Po pozytywnym przejściu weryfikacji, suma ta jest zwracana na konto klienta.

JAK OTRZYMAĆ POŻYCZKĘ W PROVIDENT?

Provident oferuje szybkie i bezproblemowe pożyczki od ręki. Aby jednak poprawnie złożyć wniosek o pożyczkę należy posiadać:

 • dowód osobisty,
 • dokument poświadczający
 • dane adresowe
 • oraz w zależności od wybranego rodzaju pożyczki dokument potwierdzający dochody.

Pożyczka Dopasowana z obsługą domową może zostać zaciągnięta poprzez wypełnienie wniosku znajdującego się w dedykowanej zakładce na stronie głównej Provident. Pożyczkobiorca musi podać w formularzu dane osobowe tj.  imię i nazwisko, PESEL, a także numer dowodu osobistego, adres zamieszkania oraz informacje dotyczące aktualnego zatrudnienia. Po akceptacji wniosku, przedstawiciel Provident skontaktuje się z pożyczkobiorcą w celu ustalenia terminu wizyty domowej.

Pożyczka Samoobsługowa i Pożyczka “4×0” dostępne online mogą być zaciągnięte w kilku prostych krokach.

Należy ustalić kwotę oraz okres spłaty pożyczki na dowód bez zaświadczeń, a także zapoznać się z kosztami, RRSO oraz wysokością poszczególnych rat. Można tego dokonać na stronie głównej Provident w odpowiedniej zakładce. Aby otrzymać pieniądze w formie pożyczki należy przejść do formularza rejestracyjnego klikając przycisk „weź pożyczkę”.

Niezbędne do tego jest założenie konta na platformie pożyczkodawcy. W tym celu należy udostępnić dane osobowe tj. imię i nazwisko, PESEL, numer dowodu osobistego, stan cywilny, informacje dotyczące zatrudnienia, adres e-mail oraz aktualny numer telefonu komórkowego. W dalszych krokach wnioskowania trzeba podać dane konta bankowego, na które przelana zostanie gotówka.

ZALETY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W PROVIDENT

 1. Provident jest firmą znaną i cenioną od wielu lat, w Polsce działa ponad 20 lat.
 2. Pożyczkodawca ten posiada w ofercie aż 4 różne opcje pożyczkowe, w tym jedna dla firm.
 3. Provident oferuje przesunięcie terminu spłaty oraz elastyczny system spłat należności.
 4. Pożyczkobiorca może sam zadecydować o sposobie spłaty pożyczki – w systemie tygodniowych rat lub miesięcznych.
 5. Pierwsza pożyczka do kwoty 1500 zł jest darmowa i można ją zwrócić w czterech ratach.
 6. Firma oferuje pożyczki z obsługą domową – klient nie musi dokonywać samodzielnie wnioskowania jak również spłaty pożyczki. We wszystkim uczestniczy konsultant, który regularnie odwiedza pożyczkobiorcę. 
 7. Łatwy i przejrzysty sposób wnioskowania o pożyczkę.
 8. Firma pracuje również w weekendy.

WADY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W PROVIDENT

 1. Pożyczkodawca weryfikuje historię kredytową swoich klientów.
 2. W niektórych opcjach pożyczkowych wymagane zaświadczenie o dochodzie.
 3. Obsługa domowa oferowana przez firmę jest dodatkowo płatna. 

Provident jest jedną z najlepiej znanych instytucji pożyczkowych w Polsce. Od wielu już lat oferuje pożyczki i najlepiej znany jest z tych z obsługą domową. Jako jedna z niewielu firm oferuje tygodniowy system spłat. Warto pamiętać aby przed podjęciem decyzji pożyczkowej upewnić się jaką częstotliwość spłaty zobowiązania wybraliśmy. 

Monika Rabenda

Administrator serwisu , Moniak.Info