Oferta instytucji pożyczkowej Super Grosz

Informacje szczegółowe Super Grosz

DANE FIRMY

ul. Grzybowska 87

00-844 Warszawa

KRS: 0000629774

KONTAKT

e-mail: kontakt@supergrosz.pl

infolinia:  22 102 15 00

www.supergrosz.pl

GODZINY PRACY

pon – pt: 8.00 – 20.00

sobota: 9.00 – 17.00

niedziela: nieczynne

SUPER GROSZ W POLSCE

Instytucja pożyczkowa Super Grosz jest częścią grupy spółki Aiqlabs. Super Grosz nie należy do największych graczy polskiego rynku pożyczkowego, jednak firma cieszy się dość dużą popularnością wśród klientów. Oferta Super Grosz opiera się właściwie tylko i wyłącznie o jeden wariant pożyczek pozabankowych, a mianowicie pożyczki ratalne.

Ciekawą z punktu widzenia klienta opcją jest możliwość daleko idącego modyfikowania zarówno czasu trwania pożyczki jak wysokości pożyczanej kwoty. Dzięki temu, konsument korzystający z oferty Super Grosz może naprawdę dokładnie dopasować profil pożyczki do swoich indywidualnych wymagań, preferencji oraz możliwości.

u

JAK OTRZYMAĆ POŻYCZKĘ?

Aby móc otrzymać pożyczkę w Super Grosz, należy przede wszystkim poprawnie wypełnić wniosek o przyznanie pożyczki. We wniosku należy zawrzeć między innymi takie dane, jak numer konta bankowego, numer telefonu komórkowego, wysokość kwoty pożyczki o jaką wnioskujemy czy też liczba liczba rat.

Weryfikacja danych osobowych w Super Grosz odbywa się na dwa osoby. Albo poprzez system Konto X, albo poprzez system Giro. Nie istnieje możliwość tradycyjnej weryfikacji poprzez dokonanie przelewu weryfikacyjnego.

PRZEGLĄD OFERTY POŻYCZKI W SUPER GROSZ

 

Jak wspomniano, Super Grosz specjalizuje się w pożyczkach ratalnych. Jeżeli chodzi o profil konkretnej pożyczki, to sporo zależy od tego, czy korzystamy z oferty firmy po raz pierwszy, czy też zaciągnęliśmy i spłaciliśmy terminowo już kilka pożyczek w Super Grosz.

W pierwszym przypadku, tj. w przypadku nowych klientów minimalna wysokość pożyczki będzie wynosić 1 tysiąc złotych przy pułapie maksymalnym kształtującym się w tym przypadku na poziomie 10 tysięcy złotych.

Klienci, którzy już wcześniej korzystali z usług firmy Super Grosz mogą pożyczyć jednorazowo maksymalnie 15 tysięcy złotych.

Minimalny okres spłaty pożyczki ratalnej oferowanej przez Super Grosz wynosi 121 dni, przy maksymalnym okresie spłaty wynoszącym 1440 dni. Pożyczki w Super Grosz są spłacane w systemie miesięcznym, co oznacza, że spłata pożyczki może zostać podzielona minimalnie na cztery raty oraz maksymalnie na 48 rat

Co ciekawe, globalny koszt pożyczki w Super Grosz rośnie razem z liczbą rat miesięcznych, na jaką została podzielona spłata pożyczki. W przypadku pożyczki na kwotę 5 tysięcy złotych i spłacie w czterech ratach, ostateczna całkowita kwota do zapłaty przez klienta będzie wynosić dokładnie 6847,75 zł. W sytuacji, gdy pożyczamy taką samą kwotę (5 tysięcy złotych) jednak ze spłatą podzieloną już nie na cztery, lecz na 12 rat, ostateczna suma jaką będziemy musieli spłacić w Super Grosz rośnie do poziomu 8024,96 zł. Natomiast przy wariancie zakładającym maksymalną liczbę rat, czyli 48, całkowity koszt pożyczki będzie wynosić 11087,36 zł

Przy zakładanej powyżej kwocie pożyczki (5 tysięcy złotych) wysokość raty miesięcznej kształtuje się na następujących poziomach w zależności od liczby rat:

4 raty: wysokość jednej raty 1711,94 zł

12 rat: wysokość jednej raty  668,75 zł

24 raty: wysokość jednej raty  407,97 zł

48 rat: wysokość jednej raty  230,99 zł

PIERWSZA POŻYCZKA ZA DARMO!

Firma Super Grosz oferuje możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki za darmo online dla nowych klientów. Możliwość skorzystania z promocji jest jednak uwarunkowana kilkoma czynnikami, a sam mechanizm jest dosyć skomplikowany. Jak informuje nas regulamin promocji zamieszczony na witrynie internetowej firmy Super Grosz:

“Przykład reprezentatywny dla pożyczki udzielonej na warunkach promocyjnych, wypłaconej na rachunek bankowy Pożyczkobiorcy: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 0 %; całkowita kwota pożyczki 5000 zł; oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt pożyczki 0 zł; całkowita kwota do zapłaty 5000 zł, okres obowiązywania umowy 30 miesięcy, spłata w terminie 30 dni. W przypadku braku spłaty pożyczki zgodnie z warunkami Promocji pożyczkobiorca zobowiązany jest do poniesienia kosztów pożyczki zgodnie z warunkami Umowy pożyczki ratalne”.

Co to oznacza? Aby móc skorzystać z promocji oferującej RRSO na poziomie 0%, nowy klient musi złożyć wniosek o pożyczkę z okresem spłaty wynoszącym 30 miesięcy, czyli podzieloną na 30 rat. Jednak warunkiem skorzystania z promocji jest spłata całej pożyczonej kwoty w przeciągu 30 dni. W innym punkcie regulaminu pożyczkodawca dodatkowo precyzuje, że skorzystać z promocji RRSO 0% może jedynie klient, który w przeciągu 30 dni od momentu zawarcia umowy dokonał spłaty “Całkowitej Kwoty Pożyczki”.

Mamy więc tutaj do czynienia z sytuacją, w której:

a) Aby móc skorzystać z promocji musimy złożyć wniosek o pożyczkę podzieloną na co najmniej 30 rat.

b) Następnie musimy spłacić całą zaciągniętą przez nasz pożyczkę w przeciągu 30 dni od momentu jej zaciągnięcia.

W praktyce więc, pierwsza darmowa pożyczka w Super Grosz nie jest pożyczką ratalną, ponieważ warunkiem skorzystania z promocji jest spłata przez klienta całej pożyczonej kwoty za jednym razem, w terminie nie dalszym, niż 30 dni od otrzymania pożyczki.

CHCESZ WZIĄĆ POŻYCZKĘ W SUPER GROSZ?

Poniżej znajduje się odnośnik do strony internetowej:

SPRAWDŹ POZOSTAŁE DARMOWE POŻYCZKI MONIAK.INFO

Dowiedz się wszystkiego o pożyczkach za darmo. 

l

ZASADY I WARUNKI UDZIELANIA POŻYCZEK W SUPER GROSZ

Aby móc ubiegać się o pożyczkę w Super Grosz, klient musi spełniać przede wszystkim następujące, podstawowe wymagania: 

1. Wiek co najmniej 21 lat

2. Posiadanie polskiego obywatelstwa

Aby móc starać się o pożyczkę w Super Grosz konieczne będzie również posiadanie dowodu osobistego oraz telefonu komórkowego. Teoretycznie wymagane jest także posiadanie własnego rachunku bankowego, jednak Super Grosz umożliwia również zaciągnięcie pożyczki z wykorzystaniem czeku GIRO (korzystanie z czeku GIRO nie wpływa w żaden sposób na pozostałe warunki pożyczki, tj. na przykład na wysokość oprocentowania). Opłata za wykorzystanie w mechanizmie pożyczki czeku GIRO wynosi 14 zł. 

Co ważne, klient korzystający z Super Grosz nie może mieć aktywnej więcej, niż jednej pożyczki w tym samym czasie. Oznacza to, że aby móc starać się o przyznanie kolejnej pożyczki w Super Grosz, najpierw musimy spłacić poprzednie zobowiązanie.

l

SPOSÓB WERYFIKACJI KLIENTÓW

Oprócz samych danych zawartych we wniosku o przyznanie pożyczki, decyzja o pozytywnej lub negatywnej weryfikacji zdolności kredytowej klienta w Super Grosz zapada także na podstawie sprawdzenia następujących baz danych:

1. Biuro Informacji Gospodarczej

2. Biuro Informacji Kredytowej

Proces starania się o pożyczkę w Super Grosz nie wymaga przedstawiania zaświadczenia o dochodach.

  ZALETY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W SUPER GROSZ

  1. Nowi klienci mogą otrzymać darmową pożyczkę na okres 30 dni.
  2. Stali klienci mogą pożyczyć aż 15.000 zł na okres 48 miesięcy.
  3. Nowi klienci mogą otrzymać aż 10.000 zł za pierwszym razem!
  4. Super Grosz ma niewiele wymagań stawianych klientom.
  5. Pożyczkodawca nie wymaga zaświadczeń od pracodawcy. 
  6. Pożyczka dostępna jest dla osób od 21 roku życia. 

  WADY POŻYCZKI POZABANKOWEJ W SUPER GROSZ

  1. Pożyczkodawca weryfikuje historię kredytową wnioskodawców. 
  2. Firma nie pracuje w niedziele. 

  Każdy konsument poszukujący pilnie większej gotówki, może liczyć na instytucję pożyczkową Super Grosz. Jest to firma działająca w naszym kraju od dłuższego czasu i cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Niemal od ręki można uzyskać tutaj aż 10.000 zł nie będąc stałym klientem. 

  Monika Rabenda

  Administrator serwisu , Moniak.Info